Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

Schola dziecięca „Józefinki”

   Nazwa schola wywodzi się od założonej przez papieża Grzegorza I Wielkiego szkoły śpiewaków (schola cantorum), służącej nauce wykonania chorału gregoriańskiego. Wraz ze zmianami w kulturze muzycznej śpiew jednogłosowy został z czasem zastąpiony wielogłosowością. Obecnie scholą nazywa się zespół wokalny tworzony przez osoby związane z parafią, którego zadaniem jest pomoc w inicjowaniu i podtrzymywaniu śpiewu podczas liturgii.


   Śpiewanie w scholi jest pracą zespołową i każdy ma możliwość podzielić się z innymi tym, czym go Pan Bóg najhojniej obdarował, czy to będzie piękna barwa głosu, czy też jego donośność, czy to będzie poczucie rytmu, pamięć muzyczna, ale też i dowcip, miłe usposobienie. Każdy z nas został obdarzony rozmaitymi talentami w różnym stopniu i ważne jest, ażeby otrzymane dary dobrze spożytkować.

schola 1   Grupa liczy obecnie 13 osób, w różnym wieku szkoły podstawowej. Chcąc śpiewać w scholi „JÓZEFINKI”, nie trzeba mieć wybitnych zdolności muzycznych. Najważniejsze, aby to wspólne śpiewanie sprawiało radość. Każde dziecko ma przecież różne talenty i każde coś wnosi do grupy: jedno piękny śpiew, inne doskonałą dykcję, harmonię, kolejne głośność, poczucie rytmu i energię.


   W czasie tego godzinnego spotkania dzieci pod kierunkiem organisty mgr Mirosława Matogi ćwiczą głos, dykcję oraz uczą się nowych pieśni.


   schola 3Spotkania prócz wspólnego śpiewania, szlifowania talentu muzycznego są również wspaniałą okazją do tego, by pobyć razem, zacieśnić przyjaźnie, bawić się, jak również uczyć się życia w grupie.

   Każdą osobę, gotową do wsparcia naszej grupy, czy to wokalnie czy instrumentalnie, zapraszamy na nasze spotkania.
   Zajęcia odbywają się dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury z parafią św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.


Próby w każdy wtorek o godz. 17.00-18.00 w sali muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28