Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Adwentu

04.12.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2. Przez Adwent można zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki wigilijne oraz świece wigilijne Caritas. Do opłatków dołączony jest doroczny list adwentowy ks. Proboszcza do parafian. W opłatki można się zaopatrzyć w następujących punktach: po niedzielnych Mszach świętych oraz codziennie w sklepach: u państwa Machnickich przy Skwerze kard. Wyszyńskiego, w spożywczym u państwa Miłosz na ul. Legnickiej, w zakładzie fryzjerskim u pani Beaty Kozak, u państwa Jerzyk w Olszynie Dolnej oraz u pana sołtysa w Krzewiu Małym.

3. Zapraszamy na Roraty adwentowe, które będą sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

- środa 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- czwartek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Parafialnego Zespołu Caritas.

6. Spotkania:

- we wtorek 6 grudnia o godz. 19.00 spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania.

7. W tym roku nie organizujemy rekolekcji adwentowych, ponieważ niedawno przeżywaliśmy misje święte. Okazja do spowiedzi adwentowej będzie w niedzielę 18 grudnia. Będziemy gościli wówczas o. Jakuba Pałuskę OFMConv., który będzie służył w konfesjonale. Także bliżej świąt będziemy dyżurowali z ks. Łukaszem w konfesjonale.

8. Zbliża się uroczystość Narodzenia Pańskiego. Już dziś pragnę poinformować, że będą odprawione trzy Msze św. pasterskie: 20.30 (kościół parafialny), 22.00 (kaplica letnia na ul. Wolności), 24.00 (kościół parafialny). Są jeszcze wolne intencje na Msze św. pasterskie o godz. 20.30 i 22.00.

9. W dwie najbliższe soboty (10 i 17 grudnia) będzie przygotowywana do Pasterki kaplica letnia. Chętnych do pomocy zapraszamy na godzinę 10.00.

10. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są zaproszenia na wizytę duszpasterską, którą odbędziemy w styczniu i maju 2023. Jeśli ktoś z Państwa nie otrzymał zaproszenia wraz z zaproszeniem na misje, można zabrać ze stolika, wypełnić i do 15 grudnia wrzucić do skrzynki w przedsionku kościoła. Z radością odwiedzimy te rodziny, które przez zaproszenie wyrażą chęć pobłogosławienia mieszkania i rodziny podczas wizyty duszpasterskiej. Prosimy, by przekazać zaproszenia osobom, które z różnych przyczyn obecnie nie mogą uczęszczać do świątyni.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Bolesław Jankowski;

- Roman Myśliński.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28