Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu

27.11.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zadbajmy, by dni adwentowe były przeżyte na czuwaniu i modlitwie, jak nam przypomniała dzisiejsza Ewangelia. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2. Dziś błogosławimy opłatki wigilijne, które już po Mszy św. będą dostępne na stosiku Caritas wraz ze świecami wigilijnymi. Do opłatków dołączony jest doroczny list adwentowy ks. Proboszcza do parafian. W opłatki można się zaopatrzyć w następujących punktach: po niedzielnych Mszach świętych oraz codziennie w sklepach: u państwa Machnickich przy Skwerze kard. Wyszyńskiego, w spożywczym u państwa Miłosz na ul. Legnickiej, w zakładzie fryzjerskim u pani Beaty Kozak, u państwa Jerzyk w Olszynie Dolnej oraz u pana sołtysa w Krzewiu Małym.

3. Zapraszamy na Roraty adwentowe, które będą sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą lampiony.

4. Kalendarz liturgiczny:

- środa 30 listopada – święto św. Andrzeja, Apostoła;

- sobota 3 grudnia – wspomnienie św. Ksawerego, prezbitera.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

6. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII prosimy o odbiór u ks. Łukasza stosownych dokumentów do wypełnienia.

7. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę 10 grudnia. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczynamy o godz. 11.00 Mszą św. z medytacją, a następnie różaniec. Od godz. 10.15 okazja do spowiedzi św. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

9. Spotkania:

- w poniedziałek 28 listopada o godz. 19.00 posiedzenie Rady Parafialnej w domu katechetycznym;

- w czwartek 1 grudnia o godz. 16.30 Oaza Dzieci Bożych.

10. W dniach 2 i 3 grudnia odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna Caritas - „Tak, pomagam”. Polega ona na zbiórce żywności w marketach z długim terminem ważności, by następnie przekazać ją do najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Jako parafia przyłączamy się do tej akcji, która będzie prowadzona w olszyńskich marketach. Będziemy wdzięczni każdej osobie za podzielenie się zakupami. Szukamy również chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby podjąć się dyżuru przy zbiórce. Kontakt z ks. proboszczem.

11. Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie organizuje 10 grudnia 2022 wyjazd do Zgorzelca na koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Bogdan Tyc.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31