Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXIV niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXXIV niedziela „w ciągu roku”

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

20.11.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XXXIV niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP;

- wtorek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest ona patronką zaangażowanych w muzykę kościelną;

- czwratek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII prosimy, by po Mszy św. odbierali u animatorów kolejną etykietę na spotkanie w grupach. Animatorzy oczekują przy ambonie.

5. Zakończyliśmy Nabożeństwa Wypominkowe. Bardzo dziękujemy za pamięć o zmarłych, których imiona wyczytywaliśmy w czasie naszej modlitwy. To niezmiernie ważne modlić się za zmarłych. Dziękujemy również za ofiary złożone przy okazji Wypominek, które wyniosły 12100 zł. Część tych ofiar została przekazana siostrom zakonnym: ze Zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyścowych z Sulejówka oraz Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie, które będą nadal modlić się za naszych zmarłych. Znaczna część ofiar wypominkowych trafiła do kasy parafialnej. Będą one służyły naszej wspólnocie parafialnej. 

6. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Prosimy o obecność.

7. W dniach 2 i 3 grudnia odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna Caritas - „Tak, pomagam”. Polega ona na zbiórce żywności w marketach z długim terminem ważności, by następnie przekazać ją do najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Jako parafia przyłączamy się do tej akcji, która będzie prowadzona w olszyńskich marketach. Będziemy wdzięczni każdej osobie za podzielenie się zakupami. Szukamy również chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby podjąć się dyżuru przy zbiórce. Kontakt z ks. proboszczem.

8. Jeśli ktoś z Parafian nie miał jeszcze możliwości złożenia ofiary na sprzątanie kościoła w tym roku, to stosowne kopert wyłożone są z tyłu kościoła na stoliku w specjalnej skrzyneczce. Przypomnę, że w tym roku ofiara wynosi 50 zł od rodziny. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Lesław Bogdanowicz;

- Kryspin Apostołowicz.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31