XXXIII Niedziela w ciągu roku

XXXIII niedziela „w ciągu roku”

13.11.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XXXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

- czwartek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- piątek 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- piątek od godz. 18.45. Rozpoczynamy od modlitwy  Nieszporami, a następnie pół godziny w milczeniu. Modlitwie przewodniczy grupa dorosłych lektorów.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie. W czwartek na zakończenie wypominek zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych podczas nabożeństw wypominkowych. Po Mszy św. pójdziemy procesyjnie pod krzyż misyjny i odmówimy modlitwę Anioł Pański. Zachęcamy, by zabrać ze sobą znicze, które zapalimy w ich intencji przy krzyżu.

5. Spotkania:

- w poniedziałek 14 listopada o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.;

- w poniedziałek 14 listopada o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania;

- w środę 16 listopada o godz. 16.30 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich;

- w środę 16 listopada o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży klas VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania;

- w czwartek 17 listopada o godz. 16.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych;

- w sobotę 19 listopada o godz. 11.00 spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. W kilka kolejnych piątków w godzinach od 17.00 do 19.00 w Parafialnej Poradni Rodzinnej będzie pełniła dyżur pracownica Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku, który zapewnia wsparcie osobom przewlekle chorym psychicznie oraz po przebytych kryzysach psychicznych. Zapraszamy na konsultacje osoby zainteresowane. Stosowne ulotki wyłożone są na parapecie w przedsionku kościoła.

7. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są zaproszenia na wizytę duszpasterską, którą odbędziemy w styczniu i maju 2023. Jeśli ktoś z Państwa nie otrzymał zaproszenia wraz z zaproszeniem na misje, można zabrać ze stolika, wypełnić i do 15 grudnia wrzucić do skrzynki w przedsionku kościoła. Z radością odwiedzimy te rodziny, które przez zaproszenie wyrażą chęć pobłogosławienia mieszkania i rodziny podczas wizyty duszpasterskiej. Prosimy, by przekazać zaproszenia osobom, które z różnych przyczyn obecnie nie mogą uczęszczać do świątyni.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Danuta Zdonek.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!