Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXX niedziela „w ciągu roku”

23.10.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XXX niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako niedziela misyjna. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00
i 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- piątek 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII prosimy, by po Mszy św. odbierali u animatorów kolejną etykietę na spotkanie w grupach. Animatorzy oczekują przy ambonie.

6. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stoliku z tyłu kościoła, a także na parapecie w przedsionku. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i 18.00 w kościele, natomiast o godz. 13.00 Msza św. na cmentarzu zakończona procesją. Po procesji można poprosić kapłanów o pobłogosławienie nowych pomników. Już dziś zapraszamy do udziału.

8. Osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania mogą dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Zapraszamy w czwartek 27 października o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym.

9. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje od dziś do 28 października 2022 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa.

10. Ogłaszamy zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny, kto chciałby podjąć się tej zaszczytnej służby proszony jest o kontakt z ks. Łukaszem.

11. Podziękowania:

- dla Stowarzyszenia „Dar serca” za przeprowadzenie remontu wejścia głównego i balkonu w domu katechetycznym;

- za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które zbieraliśmy w ubiegłą niedzielę. Uzbieraliśmy 2400 zł, ofiary zostały przelane na konto fundacji;

- za zakup papieskich kremówek na stoisku Parafialnego Zespołu Caritas. Na cele charytatywne po zapłaceniu wypieku kremówek pozostało 2000 zł. Pieniądze pozostały do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31