Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIX niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIX niedziela „w ciągu roku”

Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej

16.10.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XXIX niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest w naszej diecezji jako uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, a w całej Polsce jako Dzień Papieski ku czci św. Jana Pawła II. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Dziś również kończymy w naszej parafii Misje święte. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Czapli SAC za przewodniczenie ćwiczeniom rekolekcyjnym.

2. Dziś stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierają do puszek ofiary na kolejne stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a Parafialny Zespół Caritas rozprowadza papieskie kremówki. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do skorzystania ze słodkiej oferty.

3. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika;

- wtorek 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu przypada święto patronalne ks. Łukasza. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00;

- czwartek 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

- sobota 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- piątek od godz. 18.45. Rozpoczynamy od modlitwy  Nieszporami, a następnie pół godziny w milczeniu. Modlitwie przewodniczy grupa dorosłych lektorów.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.

6. Spotkania:

- poniedziałek 17 października o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych;

- środa 19 października o godz. 16.30 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich;

- czwartek 20 października o godz. 16.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.

7. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stoliku z tyłu kościoła, a także na parapecie w przedsionku. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży „Gościa Niedzielnego Extra” poświęconego tematyce Miłosierdzia Bożego w cenie 12 zł.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Krystyna Głąb

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 

 

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28