Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVIII niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXVIII niedziela „w ciągu roku”

9.10.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- czwartek 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- sobota 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. Od dziś rozpoczynamy święty czas Misji parafialnych „Niepokalane Serce Maryi drogą do Boga”. Witamy w naszej wspólnocie ojca misjonarza – ks. Krzysztofa Czaplę SAC. Życzymy prowadzenia Ducha Świętego w dziele głoszenia słowa Bożego. Wszystkich zapraszamy do uczestniczenia. Plan misji był rozprowadzany we wrześniu, a także dostępny jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. Uczestników codziennych procesji różańcowych prosimy, by na sobie mieć kamizelkę odblaskową lub innych element odblaskowy. Prosi o to Policja.

4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży „Gościa Niedzielnego Extra” poświęconego tematyce Miłosierdzia Bożego w cenie 12 zł.

5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

6. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31