XXVII niedziela w ciągu roku

XXVI niedziela „w ciągu roku”

25.09.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XXVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

- wtorek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

- środa 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- piątek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- środa od godz. 18.30. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.00 do 19.30 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII prosimy, by po Mszy św. odbierali u animatorów kolejną etykietę na spotkanie w grupach. Animatorzy oczekują przy ambonie.

6. W piątek 7 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. i w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Spotkania:

- w czwartek 6 października spotkanie Bractwa św. Józefa po Mszy św. wieczornej;

- w piątek 7 października spotkanie dorosłych lektorów o godz. 19.00.

8. Za tydzień rozpoczynamy święty czas misji parafialnych. Zapraszamy do udziału. Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze plan to wyłożony jest na stoliku z tyłu kościoła, a także wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Razem z zaproszeniami na misje zostały również rozprowadzone zaproszenia na wizytę duszpasterską w roku 2023. Kto sobie życzy wizyty kapłana prosimy, by wypełnił zaproszenie, a następnie wrzucił do skrzynki w przedsionku kościoła. Dziękujemy.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży kolejny numer kwartalnika "Idźmy do św. Józefa” w cenie 8 zł.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Czesław Ziobroń.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!