XXVI Niedziela w ciągu roku

XXVI niedziela „w ciągu roku”

25.09.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XXVI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 9.00 (kaplica letnia), 10.00, 12.00 i 18.00.

- wtorek 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

- środa 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- czwartek 29 września – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała;

- piątek 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- sobota 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Adoracja w milczeniu do wieczornej Mszy św.

4. Od soboty 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy.

5. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. W godzinach dopołudniowych swoich chorych odwiedzi ks. Łukasz, a na Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Spotkania:

- w poniedziałek 26 września o godz. 19.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII;

- w środę 28 września o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII;

- w środę 28 września o godz. 19.00 spotkanie rodziców ministrantów.

7. Zbliża się czas misji świętych. Już do wszystkich powinny dotrzeć zaproszenia, które przekazaliśmy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jeśli ktoś nie otrzymał, to zaproszenia wraz z planami wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.

8. Stowarzyszenie kobiet z problemem onkologicznym „Amazonka” w Olszynie po raz 24. wezmą udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce kobiet po chorobie nowotworowej, która odbędzie się w Częstochowie w dniach 30.09 – 1.10.2022. Pątniczki proszą o modlitwę.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży w cenie 8 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2023.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną w piątek o godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Kazimierz Dobrzański,

- Władysław Woźniak.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!