XXV Niedziela w ciągu roku

XXV niedziela „w ciągu roku”

18.09.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XXV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 9.00 (kaplica letnia), 10.00, 12.00 i 18.00.

- wtorek 20 września – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy;

- środa 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- piątek 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Spotkania:

- w poniedziałek 19 września spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej;

- we wtorek 20 września o godz. 19.00 spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania;

- w środę 21 września o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII i VIII;

- w poniedziałek 26 września o godz. 19.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

5. Osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 22 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

6. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 23-28 października 2022 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej.

7. Sprawy gospodarcze:

- dziękujemy państwu Iwonie i Zbigniewowi Sznajdrowicz z Olszyny Dolnej za odnowienie krzyża przydrożnego, który znajduje się przy obwodnicy;

- dziękujemy rodzinom Zielińskich i Bińczyk za odnowienie krzyża przydrożnego, który znajduje się przy ul. Legnickiej.

To bardzo ważna praca z okazji zbliżających się misji parafialnych.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży w cenie 8 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2023.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Zofia Zawadzka,

- Bogusław Strzelec,

- Halina Maziarczyk,

- Stefan Trzyna.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!