Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIV niedziela „w ciągu roku”

11.09.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XXIV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 9.00 (kaplica letnia), 10.00, 12.00 i 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- środa 14 września – święto Podwyższenia Krzyża św.;

- czwartek 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;

- piątek 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. Spotkania grup parafialnych:

- w poniedziałek 12 września o godz. 19.00 posiedzenie Rady Parafialnej.

5. We wtorek 13 września zapraszamy na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących
i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach
i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

6. W piątek 16 września Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje po raz kolejny inicjatywę „Czyszczenie czyśćca”, czyli intensywną modlitwę w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących przy Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy zaraz po Mszy św. wieczornej
i modlitwa potrwa do godziny 22.00. Co pół godziny będzie odmawiana koronka za zmarłych
i będą czytane imiona zmarłych. Jeśli ktoś ma życzenie, by wypisać na modlitwę imiona zmarłych, można to uczynić na kartce wyłożonej na stoliku za ławkami i wrzucić do skrzynki. Proszę zaznaczyć, o której godzinie dana kartka ma być przeczytana.

7. Zbliżają się misje parafialne. W ciągu przyszłego tygodnia do skrzynki pocztowej każdego parafianina powinno trafić zaproszenie wraz z planem misji oraz formularz zaproszenia na wizytę duszpasterską. Postarajmy się dobrze i razem przeżyć ten święty czas dla naszej wspólnoty. 

8. Związek Sybiraków z Lubania zaprasza na uroczystości sybirackie w piątek 16 września 2022 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu. Rozpoczęcie o godz. 11.00 uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny i Sybiraków.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Od dziś mamy w sprzedaży w cenie 8 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2023.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Sakowicz, zam. Leśna

Emilia Halwa, zam. Leśna

Zapowiedź II

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31