Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIII niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIII niedziela „w ciągu roku”

04.09.2022 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 9.00 (kaplica letnia), 10.00, 12.00, 13.30 (Msza św. dożynkowa na stadionie miejskim) i 18.00. Witamy w naszej parafii diakona Kamila Dąbala, który odbywa u nas miesięczną praktykę duszpasterską. Życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przygotowania do kapłaństwa.

2. Kalendarz liturgiczny:

- czwartek 8 września – święto Narodzenia NMP.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- środa od godz. 18.30. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.00 do 19.30 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Spotkania grup parafialnych:

- w czwartek 8 września o godz. 16.30 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a o godz. 18.45 spotkanie zelatorów Żywego Różańca;

- w piątek 9 września o godz. 16.30 spotkanie ministrantów, a o godz. 18.40 spotkanie stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;

- w poniedziałek 12 września o godz. 19.00 posiedzenie Rady Parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę 11 września na Mszy św. o godz. 10.00 pobłogosławimy tornistry
i przybory szkolne dla uczniów klas pierwszych i starszych, którzy chcieliby takie błogosławieństwo otrzymać. Zapraszamy.

6. W piątek 16 września Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje po raz kolejny inicjatywę „Czyszczenie czyśćca”, czyli intensywną modlitwę w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących przy Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy zaraz po Mszy św. wieczornej
i modlitwa potrwa do godziny 22.00. Co pół godziny będzie odmawiana koronka za zmarłych
i będą czytane imiona zmarłych. Jeśli ktoś ma życzenie, by wypisać na modlitwę imiona zmarłych, można to uczynić na kartce wyłożonej na stoliku za ławkami i wrzucić do skrzynki. Proszę zaznaczyć, o której godzinie dana kartka ma być przeczytana.

7. Osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 22 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

8. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 23-28 października 2022 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli” (cena 10 zł), „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Sakowicz, zam. Leśna

Emilia Halwa, zam. Leśna

Zapowiedź I

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Marianna Kobyłko,

- Janina Święch.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31