Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXI niedziela „w ciągu roku”

21.08.2022 r.

parafiaolszyna.pl

 1. Dziś przeżywamy XXI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00 (kaplica letnia), 12.00 i 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej;
  - środa 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  - piątek 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej;
  - sobota 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii s. Monikę Nowicką CSSE z misji Maganzo w Tanzanii. Pragnę serdecznie podziękować w imieniu s. Moniki za ofiarę misyjną w wysokości 4070 zł, jaką złożyli wierni naszej wspólnoty. Bóg zapłać.
 5. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy ważną inwestycję wzmocnienia fundamentów i odwodnienia w kościele Podwyższenia Krzyża św. Praca ta trwała od ubiegłego roku. Koszt inwestycji wyniósł prawie 130000 zł. Środki pochodziły z ofiar, jakie składane są na cele inwestycyjne w parafii. Bardzo dziękuję za te ofiary, które pozwalają na prowadzenie prac. Dziękuję wykonawcom – firmie panów Mariana i Mariusza Stolarzów, a panu Franciszkowi Baszakowi za nadzór budowalny. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę inwestycyjną, to koperty wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Dokonaliśmy również renowacji kolejnych drzwi bocznych w kościele parafialnym, od ulicy Kolejowej. Zapłata też będzie uiszczona z tych ofiar. Tym samym mamy już prawie wszystkie drzwi po renowacji. Zostały tylko od zakrystii, które też planujemy zrobić w tym roku. Serdecznie dziękuję za hojność i odpowiedzialność za nasze świątynie.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 8. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31