XXI Niedziela w ciągu roku

XXI niedziela „w ciągu roku”

21.08.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XXI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00 (kaplica letnia), 12.00 i 18.00.
    - poniedziałek 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej;
    - środa 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
    - piątek 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej;
    - sobota 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.
    - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
    - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  4. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii s. Monikę Nowicką CSSE z misji Maganzo w Tanzanii. Pragnę serdecznie podziękować w imieniu s. Moniki za ofiarę misyjną w wysokości 4070 zł, jaką złożyli wierni naszej wspólnoty. Bóg zapłać.
  5. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy ważną inwestycję wzmocnienia fundamentów i odwodnienia w kościele Podwyższenia Krzyża św. Praca ta trwała od ubiegłego roku. Koszt inwestycji wyniósł prawie 130000 zł. Środki pochodziły z ofiar, jakie składane są na cele inwestycyjne w parafii. Bardzo dziękuję za te ofiary, które pozwalają na prowadzenie prac. Dziękuję wykonawcom – firmie panów Mariana i Mariusza Stolarzów, a panu Franciszkowi Baszakowi za nadzór budowalny. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę inwestycyjną, to koperty wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Dokonaliśmy również renowacji kolejnych drzwi bocznych w kościele parafialnym, od ulicy Kolejowej. Zapłata też będzie uiszczona z tych ofiar. Tym samym mamy już prawie wszystkie drzwi po renowacji. Zostały tylko od zakrystii, które też planujemy zrobić w tym roku. Serdecznie dziękuję za hojność i odpowiedzialność za nasze świątynie.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  8. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!