XIX Niedziela w ciągu roku

XIX Niedziela "w ciągu roku"

7.08.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XIX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00 (kaplica letnia), 12.00 i 18.00.
    - poniedziałek 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
    - wtorek 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
    - środa 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    - czwartek 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
    - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
    - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. W piątek 12 sierpnia w godzinach dopołudniowych ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
  5. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii s. Monikę Nowicką CSSE z misji Maganzo w Tanzanii. Na każdej Mszy św. podzieli się refleksją o służbie elżbietanek na naszej zaprzyjaźnionej misji i podziękuje za wsparcie jakie olszyńska parafia udziela misjom. Będzie to również okazja, by wesprzeć modlitwą i ofiarą prowadzone dzieła w Maganzo.
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Lucyna Mazacz;

- Bożena Wiszniewska

- Zdzisław Kotlarek

- Aniela Kantorska

- Maria Daszkiewicz.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!