Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XVIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela "w ciągu roku"

31.07.2022 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy XVIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00 (kaplica letnia), 12.00 i 18.00.     
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła;
  - czwartek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera;
  - sobota 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
  - środa od godz. 18.30. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.00 do 19.30 to modlitwa w milczeniu;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.
 4. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00, a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach odwiedzin chorych z Komunią św. ks. proboszcz uda się do swoich chorych w drugi piątek miesiąca -  12 sierpnia, natomiast ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w sobotę 6 sierpnia od godz. 10.00.
 5. W sobotę 6 sierpnia zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Po trzech latach pracy w tym tygodniu zakończyliśmy inwestycję odnowienia ogrodzenia naszej świątyni. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to dzieło. Była to żmudna i precyzyjna praca. Piękny płot świadczy również o pięknie wspólnoty parafialnej.
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
 8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  Piotr Wiszowski, zam. Szyszkowa
  Elżbieta Grubizna, zam. Olszyna Dolna
  Zapowiedź II
 10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  - Antoni Bielak;
  - Janina Wawrzyniak.
 12. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31