XVII Niedziela w ciągu roku

XVII niedziela „w ciągu roku”

24.07.2022 r.

1. Dziś przeżywamy XVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00 (kaplica letnia), 12.00 i 18.00.
    - poniedziałek 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących;
    - wtorek 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
    - piątek 29 lipca – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
    - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
    - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  4. Z racji przypadającego w dniu 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, prowadzona jest akcja „1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Organizatorem jest stowarzyszenia MIVA Polska. Szczegóły akcji zawarte są na plakacie w gablocie parafialnej, a także na stronie internetowej miva.pl. Pobłogosławienie pojazdów, kierowców i podróżujących w naszej parafii odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, a także w poniedziałek 25 lipca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy, by przyjechać swoimi pojazdami i przyjąć stosowne błogosławieństwo. Pojazdy ustawiamy wokół kościoła, a także na parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego.
  5. W dniach 29.07.-7.08.2022 r. odbędzie się w Łebie katolicka kolonia letnia dla dzieci z naszej parafii. Wyjazd w na kolonię w piątek 29 lipca o godz. 5.30 z parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego. Prosimy o punktualność.
  6. Z tyłu kościoła przy stoliku pani Stanisława Anioł prowadzi zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa w XXX Pielgrzymce Pieszej z Legnicy na Jasną Górę oraz rozprowadza stosowne materiały w cenie 20 zł. Grupa swoje spotkania rozpocznie 30 lipca i potrwają one do 8 sierpnia. Zapraszamy do udziału. Z tych materiałów można korzystać również w domu oraz podczas wyjazdów wakacyjnych.
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży kolejny numer kwartalnika „Idźmy do św. Józefa” w cenie 8 zł. Jest w nim wiele wspaniałych artykułów poświęconych naszemu Patronowi. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
  8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  9. Zapowiedzi przedślubne:
    Piotr Wiszowski, zam. Szyszkowa
    Elżbieta Grubizna, zam. Olszyna Dolna
    Zapowiedź I
  10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!