Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XVI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XVI niedziela „w ciągu roku”

17.07.2022 r.

parafiaolszyna.pl

 1. Dziś przeżywamy XVI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 w sobotę; niedziela: 8.00, 10.00 (kaplica letnia), 12.00 i 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - piątek 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny;
  - sobota 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 4. Z racji przypadającego w dniu 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, prowadzona jest akcja „1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Organizatorem jest stowarzyszenia MIVA Polska. Szczegóły akcji zawarte są na plakacie w gablocie parafialnej, a także na stronie internetowej miva.pl. Pobłogosławienie pojazdów, kierowców i podróżujących w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 24 lipca po Mszy św. o godz. 12.00, a także w poniedziałek 25 lipca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy, by przyjechać swoimi pojazdami i przyjąć stosowne błogosławieństwo. Pojazdy ustawiamy wokół kościoła, a także na parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego.
 5. Z tyłu kościoła przy stoliku pani Stanisława Anioł prowadzi zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa w XXX Pielgrzymce Pieszej z Legnicy na Jasną Górę oraz rozprowadza stosowne materiały w cenie 20 zł. Grupa swoje spotkania rozpocznie 30 lipca i potrwają one do 8 sierpnia. Zapraszamy do udziału. Z tych materiałów można korzystać również w domu oraz podczas wyjazdów wakacyjnych.
 6. Nadal można składać ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Będziemy wdzięczni jeśli uczynią to rodziny, które jeszcze tego nie uczyniły. Będę wdzięczny za zaniesienie kopert osobom rzadziej uczęszczającym do kościoła, starszym, chorym. Koperty dostępne są na stoliku za ławkami. Bardzo dziękujemy.
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Mamy również w sprzedaży kolejny numer kwartalnika „Idźmy do św. Józefa” w cenie 8 zł. Jest w nim wiele wspaniałych artykułów poświęconych naszemu Patronowi. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
 8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  Łukasz Pająk, zam. Olszyna
  Róża Myszak, zam. Biłgoraj
  Zapowiedź II
 10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31