Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu

28.11.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zadbajmy, by dni adwentowe były przeżyte na czuwaniu i modlitwie, jak nam przypomniała dzisiejsza Ewangelia. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Dziś błogosławimy opłatki wigilijne, które już po Mszy będą dostępne na stosiku Caritas przy domu katechetycznym wraz ze świecami wigilijnymi. Do opłatków dołączony jest list adwentowy ks. Proboszcza do parafian, wraz z zaproszeniem na wizytę duszpasterską. W tym roku opłatki nie będą roznoszone do domów, z powodu epidemii. Można się w nie zaopatrzyć: po niedzielnych Mszach świętych oraz codziennie w sklepach: u państwa Machnickich przy Skwerze kard. Wyszyńskiego, w odzieżowym u pani Janiny Bogdanowicz, w spożywczym u państwa Miłosz na ul. Legnickiej, w zakładzie fryzjerskim u pani Beaty Kozak, u państwa Jerzyk w Olszynie Dolnej oraz u pana sołtysa w Krzewiu Małym.

3. Zapraszamy na Roraty adwentowe, które będą sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą lampiony.

4. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 30 listopada – święto św. Andrzeja, Apostoła;

- piątek 3 grudnia – wspomnienie św. Ksawerego, prezbitera;

- sobota 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

6. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

8. Spotkania:

- w poniedziałek 29 listopada o godz. 19.00 posiedzenie Rady Parafialnej w domu katechetycznym;

- w czwartek 2 grudnia o godz. 16.30 Oaza Dzieci Bożych.

9. W dniach 3 i 4 grudnia odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna Caritas - „Tak, pomagam”. Polega ona na zbiórce żywności w marketach z długim terminem ważności, by następnie przekazać ją do najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Jako parafia przyłączamy się do tej akcji, która będzie prowadzona w „Biedronce”, „Delikatesach Centrum” oraz w „Dino”. Będziemy wdzięczni każdej osobie za podzielenie się zakupami.

10. W dniach od 5 do 8 grudnia przeżywać będziemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Janusz Ospa, proboszcz parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie. Już dziś serdecznie zapraszamy. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie parafialnej, znajduje się na stronie internetowej, a także można zabrać ze stolika z tyłu kościoła.

11. Prace gospodarcze:

- dziękujemy mężczyznom pod kierownictwem pana Wiesława Choptianego za uporządkowanie terenu wokół kościoła i wywiezienie suchych liści;

- dziękujemy panu Dariuszowi Eisentraut za zamontowanie nowej szafki z instalacją elektryczną w naszej świątyni.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Wojciech Gałuszka.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31