Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXIV niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXXIV niedziela „w ciągu roku”

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

21.11.2021 r.

parafiaolszyna.pl

  

1. Dziś przeżywamy XXXIV niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży, dlatego gościmy dziś w parafii o. Jakuba Pałuskę OFMConv., który głosi słowo Boże i spotka się z młodzieżą. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 (dla młodzieży) i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest ona patronką zaangażowanych w muzykę kościelną. Msza św. w intencji Pana Organisty i inne osoby zaangażowane w śpiew w naszej parafii o godz. 18.00;

- środa 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Zakończyliśmy Nabożeństwa Wypominkowe. Bardzo dziękujemy za pamięć o zmarłych, których imiona wyczytywaliśmy w czasie naszej modlitwy. To niezmiernie ważne modlić się za zmarłych. Dziękujemy również za ofiary złożone przy okazji Wypominek, które wyniosły 11400 zł. Część tych ofiar została przekazana siostrom zakonnym: ze Zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyścowych z Sulejówka oraz Ognisku dla dziewcząt przy klasztorze Sióstr Magdalenek w Lubaniu, które będą nadal modlić się za naszych zmarłych. Znaczna część ofiar wypominkowych trafiła do kasy parafialnej. Będą one służyły w całości naszej wspólnocie parafialnej. 

5. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 29 listopada o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Prosimy o obecność.

6. W dniach 3 i 4 grudnia odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna Caritas - „Tak, pomagam”. Polega ona na zbiórce żywności w marketach z długim terminem ważności, by następnie przekazać ją do najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty. Jako parafia przyłączamy się do tej akcji, która będzie prowadzona w „Biedronce” oraz w „Delikatesach Centrum”. Będziemy wdzięczni każdej osobie za podzielenie się zakupami. Szukamy również chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby podjąć się dyżuru przy zbiórce. Kontakt z ks. proboszczem.

7. W dniach od 5 do 8 grudnia przeżywać będziemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Janusz Ospa, proboszcz parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie. Już dziś serdecznie zapraszamy. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie parafialnej, znajduje się na stronie internetowej, a także można zabrać ze stolika z tyłu kościoła.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Agnieszka Rakowiec;

- Jolanta Banasiak;

- Henryk Pietrucha;

- Barbara Klimas.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31