XXXIII Niedziela w ciągu roku

XXXIII niedziela „w ciągu roku”

14.11.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XXXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

- środa 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- czwartek 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

- sobota 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie. Na zakończenie wypominek, czyli w środę 17 listopada zostanie odprawiona Eucharystia w intencji zmarłych polecanych podczas nabożeństw wypominkowych. Po Mszy św. udamy się pod krzyż misyjny, by tam zapalić znicze i odmówić „Anioł Pański” za wszystkich zmarłych, na których groby nie możemy pojechać. Prosimy, by przynieść ze sobą znicze.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za małżeństwa i rodziny pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

5. W piątek 19 listopada zostanie odprawione jedenaste nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy na godz. 20.00. Zaczniemy od Eucharystii, a następnie różaniec tajemnic życia św. Józefa. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu. W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo.

6. W przyszłą niedzielę, czyli 21 listopada obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a zarazem, wg decyzji Ojca Świętego, Światowy Dzień Młodzieży. Z tej racji będziemy gościli w naszej parafii o. Jakuba Pałuskę OFMConv., który wygłosi słowo Boże, będzie służył w konfesjonale, a także spotka się z młodzieżą. Msza św. i spotkanie dla młodzieży będzie o godz. 15.00. Zapraszamy młodzież z klas VI, VII, VIII i wszystkich chętnych. Na Mszę św. o godz. 15.00 możemy przyjąć intencje mszalne, jeśli ktoś ma takie życzenie.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym!