Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXXII niedziela „w ciągu roku”

07.11.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXXII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

- środa 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- czwartek 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz święto narodowe – 103 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlitwa w intencji Ojczyzny;

- piątek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika;

- sobota 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe.

5. Spotkania:

- w poniedziałek 8 listopada o godz. 19.00 katecheza i spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Parafialna Poradnia Rodzinna im. Świętej Rodziny we współpracy z Gminą Olszyna organizuje w dniach 26-27.11 wartościowe warsztaty dla rodziców, babć, dziadków, nauczycieli, wychowawców: „W szkole po długiej przerwie, czyli jak pomóc dzieciom mierzyć się z codziennością po/w trakcie pandemii”. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany terapeuta rodzinny z Legnicy – dr Beata Bochnia. Szczegóły zawarte są na plakacie i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału, liczba miejsc ograniczona. Przy stoliku z tyłu kościoła Panie zapisują chętne osoby.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31