Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXXI niedziela „w ciągu roku”

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

31.10.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XXXI niedzielę „w ciągu roku”, która obchodzona jest jako kolejna rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za naszą wspólnotę i za dar świątyń. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i 18.00 w kościele, natomiast o godz. 13.00 Msza św. na cmentarzu zakończona procesją. Po procesji można poprosić kapłanów o pobłogosławienie nowych pomników;

- wtorek 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 12.00, 18.00;

- czwartek 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe.

4. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które sprawowane będą codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

7. W sobotę podczas uroczystej Mszy św. w katedrze w Legnicy Biskup Legnicki pobłogosławił kilkudziesięciu nowych ceremoniarzy, którzy ukończyli stosowne przygotowanie na szczeblu diecezjalnym. W tym gronie znalazło się trzech naszych ministrantów: Jan Danilecki, Bartosz Pawłowski i Szymon Sokół. Gratulujemy osiągnięcia kolejnego szczebla formacji służby liturgicznej i życzymy dalszego rozwoju duchowego. Serdeczne gratulacje również dla rodziców nowych ceremoniarzy.

8. Parafialna Poradnia Rodzinna im. Świętej Rodziny we współpracy z Gminą Olszyna organizuje w dniach 26-27.11 wartościowe warsztaty dla rodziców, babć, dziadków, nauczycieli, wychowawców: „W szkole po długiej przerwie, czyli jak pomóc dzieciom mierzyć się z codziennością po/w trakcie pandemii”. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany terapeuta rodzinny z Legnicy – dr Beata Bochnia. Szczegóły zawarte są na plakacie i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału, liczba miejsc ograniczona.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Anna Miazga;

- Irena Zielińska.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31