Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXX niedziela „w ciągu roku”

24.10.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XXX niedzielę „w ciągu roku”, która jest tzw. Niedzielą Misyjną. Dziś i przez cały tydzień wspieramy duchowo i materialnie misje Kościoła katolickiego. Pamiętamy zarazem, że Kościół z natury jest misyjny. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- czwartek 28 października – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.

5. Dziś kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII otrzymują „Ziarno” jako materiał na spotkania formacyjne w grupach. Po odbiór zapraszamy do zakrystii.

6. Spotkania:

- dziś o godz. 19.30 rozpoczynamy katechezę przygotowawczą do sakramentu małżeństwa;

- w środę 27.10 o godz. 19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas VI;

- w czwartek 28.10 o godz. 19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII;

- w czwartek 28.10 o godz.19.30 w domu katechetycznym katecheza dla dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stoliku z tyłu kościoła, a także na parapecie w przedsionku. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

8. Parafialna Poradnia Rodzinna im. Świętej Rodziny we współpracy z Gminą Olszyna organizuje w dniach 26-27.11 wartościowe warsztaty dla rodziców, babć, dziadków, nauczycieli, wychowawców: „W szkole po długiej przerwie, czyli jak pomóc dzieciom mierzyć się z codziennością po/w trakcie pandemii”. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany terapeuta rodzinny z Legnicy – dr Beata Bochnia. Szczegóły zawarte są na plakacie i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału, liczba miejsc ograniczona.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Władysław Węgier.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31