Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIX niedziela „w ciągu roku”

17.10.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XXIX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Łukasza. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00;

- środa 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

- piątek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za małżeństwa i rodziny pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.

5. We wtorek 19 października zostanie odprawione dziesiąte nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy na godz. 20.00. Zaczniemy od Eucharystii, a następnie różaniec tajemnic życia św. Józefa. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu.W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo.

6. Spotkania:

- w czwartek 21 października o godz. 19.00 w kościele katecheza przygotowawcza do sakramentu bierzmowania dla klas VII;

- w czwartek 21 października o godz. 16.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

7. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stoliku z tyłu kościoła, a także na parapecie w przedsionku. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

8. Nasza parafia organizuje we wtorek 19 października pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zostaliśmy poproszeni o przewodniczenie nabożeństwu w tym miesiącu. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego, powrót ok. godz. 16.00. Koszt wynosi 30 zł. Zapraszamy chętne osoby.

9. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę ofiar na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzbierano 2890 zł. Pieniądze zostały przelane na konto fundacji. Natomiast zysk ze sprzedaży kremówek wyniósł 1000 zł i został w całości przeznaczony na dzieła charytatywne naszej parafii. Bardzo dziękujemy za tak hojne ofiary.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Heczko, zam. Rdzimów Dolny

Patrycja Starzec, zam. Radzimów Dolny

Zapowiedź II

12. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Ryszard Kuczerawy.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31