Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXVIII niedziela „w ciągu roku”

10.10.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 1. Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - środa 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego;
  - piątek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  - sobota 16 października – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.
 5. W środę 13 października zapraszamy na szóste w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z uroczystym wprowadzeniem do parafii relikwii bł. Honorata Koźmińskiego OFMCap., patrona Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Uroczystość zaczniemy o godz. 19.40 katechezą
  s. Anny Czajkowskiej WDC pt. „Bł. Honorat a dusze czyśćcowe”. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
 6. Spotkania:
  - w poniedziałek 11 października o godz. 19.00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII;
  - w piątek 15 października o godz. 16.00 spotkanie kandydatów na ministrantów, a ministrantów o godz. 16.45.
 7. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stoliku z tyłu kościoła, a także na parapecie w przedsionku. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.
 8. Nasza parafia organizuje we wtorek 19 października pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zostaliśmy poproszeni o przewodniczenie nabożeństwu w tym miesiącu. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego, powrót ok. godz. 16.00. Koszt wynosi 30 zł. Zapraszamy chętne osoby.
 9. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 24-30 października 2021 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.
 10. Prace gospodarcze:
  - bardzo prosimy panów o pomoc przy zbiciu części tynku w kościele Podwyższenia Krzyża św. w celu usprawnienia procesu osuszania ścian. Pierwsza część pracy byłaby do wykonania w sobotę 16 października od godz. 9.00, należy zabrać ze sobą młotek i przecinak. Chętnych panów prosimy, by wpisać się na listę, która wyłożona jest z tyłu kościoła.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. W zakrystii są do nabycia katolickie kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 zł.
 12. Zapowiedzi przedślubne:
  Bartosz Heczko, zam. Rdzimów Dolny
  Patrycja Starzec, zam. Radzimów Dolny
  Zapowiedź I
 13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31