Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXVII niedziela „w ciągu roku”

03.10.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XXVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

- wtorek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- czwartek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, a od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.

5. Spotkania:

- w czwartek 7 października o godz. 16.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym;

- w czwartek 7 października o godz. 18.45 spotkanie Bractwa św. Józefa w domu katechetycznym.

6. W przyszłą niedzielę 10 października świętować będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”, ku czci św. Jana Pawła II. Tradycyjnie będą w tym dniu zbierane ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież w zdobywaniu wykształcenia. Przypomnę, że stypendystkami z naszej parafii są: Alicja Cymbałko i Roksana Roszyk. Natomiast Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał kremówki papieskie, a także przygotowuje inne atrakcje. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie pobłogosławiony nowy obraz św. Jana Pawła II, a także zostanie zaprzysiężona Rada Parafialna na nową kadencję. Zapraszamy do dobrego przeżycia tego pięknego dnia.

7. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 24-30 października 2021 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są również katolickie kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 zł, a także czwarty numer kwartalnika „Idźmy do św. Józefa” w cenie 8 zł.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31