Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela „w ciągu roku”

26.09.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XXVI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

- wtorek 28 września – święto św. Wacława, męczennika;

- środa 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- czwartek 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- piątek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora  

  Kościoła;

- sobota 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Modlitwa w milczeniu.

4. Od piątku 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy.

5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

7. Spotkania:

- w poniedziałek 27 września o godz. 19.00 spotkanie członków stowarzyszenia „Dar Serca” w Domu Katechetycznym;

- w czwartek 30 września o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII
i VIII w kościele.

8. Jak zapewne Państwo zauważyli przy kościele Podwyższenia Krzyża św. prowadzimy konieczną, poważną i drogą inwestycję usprawnienia odwodnienia kościoła i umocnienia fundamentów. To pierwsza część prac, które chcemy kontynuować w przyszłym roku. Jutro nastąpi także odbiór prac konserwatorskich przy zabytkowym stropie. To szósty etap tych prac, do konserwacji pozostanie już tylko 35 kasetonów. Zostały także odnowione kolejne drzwi kościoła parafialnego. Wszystkie prace prowadzone są z pozyskiwanych dotacji państwowych i z ofiar wiernych. Dziękując za troskę o naszą parafię zwracam się z uprzejmą prośbą, że jeśli ktoś może i zechce wesprzeć ofiarą te prace, to koperty na inwestycje wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Można także dokonać przelew na konto parafii. Pamiętajmy, że ofiary składane na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Bóg zapłać za każdy grosz.

9. Kino „Wawel” z Lubania zaprasza od 1 października na film „Fatima”. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są również katolickie kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 zł, a także czwarty numer kwartalnika „Idźmy do Józefa” w cenie 8 zł.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

12. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Patryk Paszkowski, zam. Czernica

Justyna Fudala, zam. Czernica

Zapowiedź II

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Jarosław Rutkowski;

- Jerzy Buczyński.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31