XXV Niedziela w ciągu roku

XXV niedziela „w ciągu roku”

19.09.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XXV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

- wtorek 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- czwartek 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Dziś zostanie odprawione dziewiąte nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy tym razem na godz. 17.15. Zaczniemy od różańca tajemnic życia św. Józefa, a następnie Eucharystia o godz. 18.00. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu. W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo.

5. Spotkania:

- we wtorek 21 września o godz. 19.00 spotkanie rodziców ministrantów w Domu Katechetycznym;

- w środę 22 września o godz. 19.00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII w kościele;

- w czwartek 23 września o godz. 16.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych  w Domu Katechetycznym;

- w czwartek 23 września o godz. 18.45 spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;

- w czwartek 23 września o godz. 19.30 pierwsza katecheza przygotowawcza do bierzmowania dla dorosłych w Domu Katechetycznym;

- w piątek 24 września o godz. 16.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Na pierwsze spotkanie prosimy, by z synem przyszedł jeden z rodziców;

- w poniedziałek 27 września o godz. 19.00 spotkanie członków stowarzyszenia „Dar Serca” w Domu Katechetycznym.

6. Dziękujemy państwu: Anecie Szmyt, Małgorzacie Roszyk, Katarzynie Moch, Arturowi Moch, Januszowi Zielińskiemu, Marcinowi Zielińskiemu, Markowi Zawadzkiemu, Jerzemu Migut  za pomalowanie wczoraj dalszej części ogrodzenia kościoła. To ważna praca na rzecz naszej wspólnoty.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są również katolickie kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 zł.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Patryk Paszkowski, zam. Czernica

Justyna Fudala, zam. Czernica

Zapowiedź I

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Kazimiera Ptasińska;

- Kazimierz Szpak.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…