Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIV niedziela „w ciągu roku”

12.09.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXIV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Suma parafialna o godz. 12.00 zostanie odprawiona na Skwerze Stefana kardynała Wyszyńskiego w łączności z uroczystościami beatyfikacyjnymi w Warszawie. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- wtorek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu wypada odpust w remontowanym kościele pomocniczym. Zapraszamy na sumę odpustową do kościoła pomocniczego na godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym;

- środa 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej;

- czwartek 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana;

- sobota 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. Spotkania:

- w środę 15 września na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie rodziców dzieci, który przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w roku 2022.

5. W poniedziałek 13 września zapraszamy na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

6. W niedzielę 19 sierpnia zostanie odprawione dziewiąte nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy tym razem na godz. 17.15. Zaczniemy od różańca tajemnic życia św. Józefa, a następnie Eucharystia o godz. 18.00. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu. W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo.

7. W niedzielę 19 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas I. Zapraszamy.

8. Trwają zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny proszony jest o kontakt z ks. Łukaszem.

9. W piątek 17 września o godz. 11.00  w kościele pw.  św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu zostanie odprawiona  Msza św.  w intencji Ojczyzny i Sybiraków w związku z  przypadającą 82 rocznicą napaści Sowietów na Polskę i Dnia Sybiraka. Zarząd Związku Sybiraków zaprasza.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Od dziś do nabycia są również przy wyjściu z kościoła katolickie kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 zł.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Tadeusz Zielonka.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31