Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIII niedziela „w ciągu roku”

05.09.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- środa 8 września – święto Narodzenia NMP.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Spotkania grup parafialnych:

- w czwartek 9 września spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym;

- w piątek 10 września spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym.

5. Rozpoczynamy zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny proszony jest o kontakt z ks. Łukaszem. W najbliższym czasie podamy termin pierwszego spotkania.

6. Przypominamy, że wyjazd na posiedzenie Rady Parafialnej w Krzeszowie nastąpi w sobotę 11 września o godz. 7.40 z parkingu przy ul. ks. Józefa Zarębskiego. Prosimy o punktualność.

7. W niedzielę 12 września 2021 odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Ze względów epidemiologicznych nie możemy wziąć w niej udziału. Stąd w tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w łączności z uroczystościami beatyfikacyjnymi na olszyńskim Skwerze Stefana kard. Wyszyńskiego o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

8. Osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 23 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości.

9. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 24-30 października 2021 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

10. W parafialnej Poradni Rodzinnej realizowany jest pod kierunkiem specjalistów program korekcyjno – edukacyjny dla mężczyzn stosujących przemoc w rodzinie. Celem programu jest psychoedukacja w kierunku zmiany zachowań agresywnych na rzecz postawy partnerstwa
i poszanowania wobec domowników, w tym nauczenia samokontroli osoby stosującej przemoc w rodzinie. Spotkania odbywają się w każdy piątek w godz. od 16.30 do 20.30 w sali na II piętrze w Domu Katechetycznym.

11. Dziękujemy państwu Fijałkowskim i Ryszardowi Szabat z Dolnej Olszyny za koszenie trawy przy kaplicy letniej przy ul. Wolności. To ważna praca na rzecz naszej wspólnoty.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Od dziś do nabycia są również przy wyjściu z kościoła katolickie kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 zł.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

 

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31