Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXII niedziela „w ciągu roku”

29.08.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- piątek 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. W środę 1 września przypada początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkół o godz. 8.00. Zapraszamy.

5. Od środy 1 września przechodzimy na tradycyjny układ Mszy św. porannych w tygodniu, czyli będą odprawiane o godz. 7.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki od 16.30 do 17.30, a w soboty od 8.00 do 9.00.

6. W piątek 3 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni chorzy z Komunią św. przez ks. Proboszcza. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. i w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę 4 września.

7. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Spotkania grup parafialnych:

- w czwartek 2 września spotkanie Bractwa św. Józefa po Mszy św. wieczornej;

- w piątek 3 września spotkanie dorosłych lektorów o godz. 19.00.

9. W myśl powziętych ustaleń powakacyjne posiedzenie Rady Parafialnej powiązane będzie z pielgrzymowaniem do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. Wyjazd nastąpi w sobotę 11 września o godz. 7.40. Wszystkie informacje zawarte są na plakacie i na parafialnej stronie internetowej. Prosimy, by potwierdzić swoją obecność na wyjazdowym posiedzeniu u ks. Proboszcza.

10. W niedzielę 12 września 2021 odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Ze względów epidemiologicznych nie możemy wziąć w niej udziału. Stąd w tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w łączności z uroczystościami beatyfikacyjnymi na olszyńskim Skwerze Stefana kard. Wyszyńskiego o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

11. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 24-30 października 2021 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

12. Ochotnicza Straż Pożarna w Olszynie organizuje w niedzielę 5.09.2021 mobilny punkt szczepień w Domu Katechetycznym przy parafii. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Zapraszamy chętne osoby do skorzystania z tej oferty.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

14. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31