XXI Niedziela w ciągu roku

XXI niedziela „w ciągu roku”

22.08.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XXI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.
    - wtorek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
    - czwartek, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej;
    - piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;
    - sobota, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
    - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;
    - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  4. Ochotnicza Straż Pożarna w Olszynie organizuje w niedzielę 5 września br. mobilny punkt szczepień w Domu Katechetycznym przy parafii. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Zapraszamy chętne osoby do skorzystania z tej oferty.
  5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
  6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  7. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.