Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

Wniebowzięcie NMP

15.08.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś świętujemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 17 sierpień – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

- piątek 20 sierpień – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

- sobota 21 sierpień – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin po przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Po zakończeniu adoracji będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.

4. W czwartek 19 sierpnia zostanie odprawione ósme nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy na godz. 20.00. Zaczniemy od Eucharystii, a następnie koronka i Litania do św. Józefa. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu. W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo.

5. Osobom wyjeżdżającym na pielgrzymkę parafialną w dniach 16-18 sierpnia przypominamy, że wyjazd jest o godz. 6.00 z parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego. Autokar będzie podstawiony o godz. 5.45.

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Andrzej Gorzałczyński;

- Irena Pietrzak.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31