Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XIX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XIX niedziela „w ciągu roku”

08.08.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XIX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00   i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 9 sierpień – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

- wtorek 10 sierpień – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- środa 11 sierpień – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

- sobota 14 sierpień – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W najbliższy piątek 13 sierpnia w ramach odwiedzin chorych z Komunią św. ks. proboszcz uda się do swoich chorych w godzinach dopołudniowych.

5. W piątek 13 sierpnia zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.                 

6. W niedzielę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej (i nie tylko) tradycji to święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. W naszej wspólnocie poświęcenie obędzie się po każdej Mszy Świętej.

7. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę w dniach 16-18 sierpień prosimy, by do 10 sierpnia uregulować całą należność i podać dane do ubezpieczenia: imię i nazwisko oraz PESEL. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza kandydatów do podjęcia  Kwalifikacyjnych Podyplomowych Studiów Nauk o Rodzinie w roku akademickim 2021/2022. Studia uprawniają do podjęcia pracy w poradniach rodzinnych, centrach pomocy rodzinie oraz do prowadzenia zajęć w szkołach z dziećmi, młodzieżą i rodzicami z zakresu wychowania i edukacji prorodzinnej (Wychowania do życia w rodzinie). Przygotowuje specjalistów do współpracy z rodzicami w dziele wychowania dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialnej i godnej formacji seksualnej i małżeńsko-rodzinnej.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Zapowiedzi przedślubne:

A. Jan Kazimierz Zaręba, zam. we Wrocławiu

Marta Chołuj, zam. we Wrocławiu

Zapowiedź III

B. Krzysztof Modlisz, zam. w Olszynie

Renata Modlisz z d. Pilna, zam. w Olszynie

Zapowiedź II

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31