XVII Niedziela w ciągu roku

XVII niedziela „w ciągu roku”

25.07.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XVII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Dziś po każdej Mszy św. pobłogosławienie kierowców, podróżujących i samochodów. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.
    - poniedziałek - 26 lipca - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
    - czwartek - 29 lipca –-wspomnienie św. Marty;
    - sobota - 31 lipca - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
    - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;
    - czwartek od godz. 17.00. Adoracja w milczeniu w kościele Podwyższenia Krzyża św.
  4. Miło nam poinformować, że już została wykonana znaczna część prac renowacyjnych zabytkowego stropu w kościele pomocniczym Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym w czwartek 29 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pomocniczym, podczas której podziękujemy Panu Bogu za wykonane prace, a od godz. 17.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Nie będzie wówczas Mszy św. w kościele parafialnym. Zapraszamy do udziału. W tygodniu, gdy pracują konserwatorzy, można obejrzeć już dokonane prace. W tym roku udało nam się pozyskać dotacje państwowe w wysokości 160000 zł: Fundusz Kościelny – 60000 zł; Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – 40000 zł; Wojewoda Dolnośląski – 30000 zł; Gmina Olszyna – 30000 zł.
  5. W naszej diecezji trwa peregrynacja obrazu św. Józefa do wybranych kościołów stacyjnych, z racji Roku Jubileuszowego. Od wczoraj do przyszłej soboty obraz przebywa w kościele NSPJ i św. Jakuba na Osiedlu w Lubaniu. Można przy nim się modlić. Jako wspólnota parafialna odprawimy Mszę św. i pomodlimy się przy obrazie we wtorek 27 lipca o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, by zgromadzić się wówczas w kościele na Osiedlu w Lubaniu.
  6. Niedawno przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wydał oświadczenie, w którym napisał: Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. W odpowiedzi na apel arcybiskupa i przychylając się do prośby Wojewody Dolnośląskiego w przyszłą niedzielę (1.08.2021 r.) przy naszym kościele zostanie zorganizowany mobilny punkt szczepień. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szczepionkę jednodawkową, bez konieczności rejestracji. Zapraszamy, a decyzję musi każdy podjąć w swoim sumieniu.
  7. W tym tygodniu została gruntownie odnowiona salka ministrancka w Domu Katechetycznym. Bardzo dziękujemy państwu Ewie i Michałowi Cybulskim za inicjatywę, pracę i sfinansowanie remontu. Dziękujemy za pomoc w pracach: Jerzemu Migutowi, Mariuszowi Pawłowskiemu i Małgorzacie Roszyk. Dziękujemy także panu Ryszardowi Dulnikowi za wyczyszczenie i pomalowanie kolejnej części ogrodzenia naszej świątyni.
  8. Z tyłu kościoła przy stoliku pani Stanisława Anioł prowadzi zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa w XXIX Pielgrzymce Pieszej z Legnicy na Jasną Górę oraz rozprowadza stosowne materiały w cenie 15 zł. Grupa swoje spotkania rozpocznie 29 lipca i potrwają one do 7 sierpnia. Zapraszamy do udziału.
  9. Nasza parafia organizuje w dniach 16-18 sierpnia 2021 r. pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe, św. Faustyny Kowalskiej, św. Józefa i Maryi z Lichenia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do udziału.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
  11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  12. Zapowiedzi przedślubne:
    A. Jan Kazimierz Zaręba, zam. we Wrocławiu
    Marta Chołuj, zam. we Wrocławiu
    Zapowiedź I
    B. Krzysztof Lechocki, zam. w Olszynie
    Mariola Bień, zam. w Ostrowcu Świętokrzyskim
  13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
    - Wanda Buczkowska;
    - Barbara Kucharska;
    - Damian Kokociński.
    Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…