Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XVI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XVI niedziela „w ciągu roku”

18.07.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XVI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;

- czwartek 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny;

- piątek 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

- sobota 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. W poniedziałek 19 lipca zostanie odprawione siódme nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy na godz. 20.00. Zaczniemy od Eucharystii, a następnie koronka i Litania do św. Józefa. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu. W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo. Pamiętajmy, że nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

5. Rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialną kolonię letnią do Międzywodzia zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 20 lipca o godz. 19.00. Zostaną rozdane do wypełnienia karty kolonijne i można będzie wpłacić pozostałą kwotę za udział w kolonii.

6. W czwartek 22 lipca po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w Domu Katechetycznym.

7. Z racji przypadającego w dniu 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, prowadzona jest akcja „1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Organizatorem jest stowarzyszenia MIVA Polska. Szczegóły akcji zawarte są na plakacie w gablocie parafialnej, a także na stronie internetowej miva.pl. Pobłogosławienie pojazdów, kierowców i podróżujących w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 25 lipca po każdej Mszy św. na parkingu przy ul. ks. Józefa Zarembskiego. Zapraszamy, by przyjechać swoimi pojazdami i przyjąć stosowne błogosławieństwo.

8. Z tyłu kościoła przy stoliku pani Stanisława Anioł prowadzi zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa w XXIX Pielgrzymce Pieszej z Legnicy na Jasną Górę oraz rozprowadza stosowne materiały w cenie 15 zł. Grupa swoje spotkania rozpocznie 29 lipca i potrwają one do 7 sierpnia. Zapraszamy do udziału.

9. Nasza parafia organizuje w dniach 16-18 sierpnia 2021 pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe, św. Faustyny Kowalskiej, św. Józefa i Maryi z Lichenia. Szczegóły wyjazdu na plakacie w gablocie, na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku za ławkami. Zapraszamy do udziału.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30