Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XV niedziela „w ciągu roku”

11.07.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

- wtorek 13 lipca – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- czwartek 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- piątek 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. We wtorek 13 lipca zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

5. Z tyłu kościoła przy stoliku pani Stanisława Anioł prowadzi zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa w XXIX Pielgrzymce Pieszej z Legnicy na Jasną Górę oraz rozprowadza stosowne materiały w cenie 15 zł. Grupa swoje spotkania rozpocznie 29 lipca i potrwają one do 7 sierpnia. Zapraszamy do udziału.

6. Nasza parafia organizuje w dniach 16-18 sierpnia 2021 pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe, św. Faustyny Kowalskiej, św. Józefa i Maryi z Lichenia. Szczegóły wyjazdu na plakacie w gablocie, na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku za ławkami. Zapraszamy do udziału.

7. Rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialną kolonię letnią do Międzywodzia zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 20 lipca o godz. 19.00. Zostaną rozdane do wypełnienia karty kolonijne i można będzie wpłacić pozostałą kwotę za udział w kolonii.

8. Posiadamy już księgę intencji na rok 2022. Zapraszamy, by rezerwować terminy intencji Mszy św. z odpowiednim wyprzedzeniem.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Danilecki, zam. Olszyna

Urszula Półtorak, zam. Świeradów Zdrój

Zapowiedź III

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Teresa Sawińska;

- Jarosław Przybylak.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30