Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XIV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XIV niedziela „w ciągu roku”

04.07.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 1. Dziś przeżywamy XIV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 2. Witamy dziś nowego wikariusza - ks. Łukasza Klimka, który w poniedziałek rozpoczął posługę w naszej parafii. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Józefa na czas pobytu w Olszynie.
 3. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  - wtorek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  - czwartek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;
  - środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Parafialnego Zespołu Caritas.
 6. Posiadamy już księgę intencji na rok 2022. Zapraszamy, by rezerwować terminy intencji Mszy św. z odpowiednim wyprzedzeniem.
 7. Nasza parafia organizuje w dniach 16-18 sierpnia 2021 r. pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe, św. Faustyny Kowalskiej, św. Józefa i Maryi z Lichenia. Szczegóły wyjazdu na plakacie w gablocie, na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku za ławkami. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do udziału.
 8. Przewodnik grupy 5 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę – ks. Łukasz Pawłowski zaprasza wszystkich, którzy pragną wziąć udział w pielgrzymce na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono 17 lipca 2021 o godz. 19.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Więcej informacji na plakacie.
 9. Nadal można składać ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Będziemy wdzięczni jeśli uczynią to rodziny, które zdeklarowały się do złożenia ofiary, a jeszcze tego nie uczyniły. Koperty dostępne są na stoliku za ławkami. Bardzo dziękujemy.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Natomiast Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oferuje dziś w sprzedaży bardzo dobrą pozycję książkową s. Anny Czajkowskiej WDC „Gdy łzy stają się chlebem. Śmierć, pogrzeb, żałoba”. Książka jest w cenie 25 zł.
 11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 12. Zapowiedzi przedślubne:
  A. Paweł Bosak, zam. Pisarzowice
  Paulina Gleń, zam. Olszyna
  Zapowiedź III
  B. Maciej Danilecki, zam. Olszyna
  Urszula Półtorak, zam. Świeradów Zdrój
  Zapowiedź II
 13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
  - Adam Jarząbek.
  Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30