Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XIII niedziela „w ciągu roku”

27.06.2021 r.

parafiaolszyna.pl

1. Dziś przeżywamy XIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- wtorek 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji legnickiej;

- sobota 3 lipca – wspomnienie św. Tomasza, Apostoła.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. Decyzją Biskupa Legnickiego kończy dziś swoją posługę w naszej parafii ks. Jakub Sikorski. Dziękujemy mu za 5 lat pełnienia funkcji wikariusza i katechety. Od jutra nowym wikariuszem będzie ks. Łukasz Klimek, którego przywitamy w przyszłą niedzielę.

5. Do środy włącznie zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczynamy o godz. 17.30, a po nabożeństwie wieczorna Msza św.

6. Od 1 lipca przechodzimy na wakacyjny układ Mszy św. w tygodniu. Msza św. poranna będzie sprawowana o godz. 8.00, a wieczorna o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki od 16.30 do 17.30, a w soboty od 9.00 do 10.00. Taki układ obowiązuje do 31 sierpnia.

7. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00, a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach odwiedzin chorych z Komunią św. ks. proboszcz uda się do swoich chorych w piątek w godzinach dopołudniowych, natomiast ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w sobotę.

8. W sobotę 3 lipca zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

9. Nasza parafia organizuje w dniach 16-18 sierpnia 2021 pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe, św. Faustyny Kowalskiej, św. Józefa i Maryi z Lichenia. Szczegóły wyjazdu na plakacie w gablocie, na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku za ławkami. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do udziału.

10. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych, rocznicowych i młodzieży bierzmowanej za przekazanie ofiary w wysokości 11.100 zł na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Według umowy pieniądze te zostaną przeznaczone na renowację kolejnego witraża z prezbiterium świątyni.

11. Kontynuujemy malowanie płotu wokół kościoła. Zapraszamy panów, którzy chcieliby pomóc. Pomalowany płot jest dobrą wizytówką parafii. Kontakt w tej sprawie z proboszczem. Dziękuję grupie wiernych, która zaangażowała się w pracę w piątek i sobotę.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. W sprzedaży jest również trzeci numer kwartalnika „Idźmy do Józefa” w cenie 8 zł. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Natomiast Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oferuje dziś w sprzedaży dwie bardzo dobre pozycje książkowe s. Anny Czajkowskiej WDC: „Odpusty. Odkryć skarb na nowo” oraz „Gdy łzy stają się chlebem. Śmierć, pogrzeb, żałoba”. Obie książki w cenie 25 zł.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Zapowiedzi przedślubne:

A. Paweł Bosak, zam. Pisarzowice

Paulina Gleń, zam. Olszyna

Zapowiedź II

B. Maciej Danilecki, zam. Olszyna

Urszula Półtorak, zam. Świeradów Zdrój

Zapowiedź I

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Zofia Kowalska.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30