XI Niedziela w ciągu roku

XI niedziela „w ciągu roku”

13.06.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 20.00 (Nabożeństwo Fatimskie). Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.BKalendarz liturgiczny:
  2. - poniedziałek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
    - czwartek 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta (Adama) Chmielowskiego, zakonnika.
    - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe;
    - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe z modlitwą za małżeństwa i rodziny pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  4. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczynamy o godz. 17.30, a po nabożeństwie wieczorna Msza św.
  5. Zapraszamy dziś na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej na łące przy plebani. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo czerwcowe połączymy z różańcem po Mszy św. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Chcemy podtrzymać zwyczaj, by były to Msze za żywych: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.
  6. W sobotę 19 czerwca zostanie odprawione szóste nabożeństwo ku czci św. Józefa z racji Roku Jubileuszowego. Zapraszamy na godz. 20.00. Zaczniemy od Eucharystii, a następnie różaniec Tajemnic życia św. Józefa. Prośby do naszego patrona można wrzucać do dzbana przy ołtarzu. W tych intencjach będzie odprawiane nabożeństwo. Pamiętajmy, że nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione wyjątkowo o godz. 19.30.
  7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wiosenną wizytę duszpasterską. Zostaliśmy zaproszeni przez 180 rodzin, za co bardzo dziękujemy. Podczas wizyty zostały nam przekazane ofiary w wysokości 14020 zł. Na premie dla kapłanów wydaliśmy 3505 zł, kwotę 3000 zł wpłaciliśmy do kasy diecezji legnickiej, reszta - 7515 zł została w kasie parafialnej. Spożytkujemy tę kwotę m.in. na nowe poduszki na ławki, które obecnie są szyte i za jakiś czas pojawią się w kościele. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkania i za rodzinną atmosferę.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
  10. Zapowiedzi przedślubne:
    A. Robert Płatek, zam. Olszyna
    Klaudia Kusiakiewicz, zam. Olszyna
    Zapowiedź II
    B. Mateusz Szpila, zam. Olszyna Dolna
    Nikola Chmielecka, zam. Karłowice
    Zapowiedź II
  11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.
  12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
    - Dariusz Czerwiński.
    Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…