Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIX Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIX niedziela „w ciągu roku”

18.10.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXIX niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Misyjna, czyli dzień wsparcia duchowego i materialnego misji Kościoła katolickiego. Z radością witamy w naszej parafii s. Monikę Nowicką, elżbietankę z misji Maganzo w Tanzanii. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i podzielenia się doświadczeniem pracy misyjnej w Afryce. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

- środa 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Jest to dzień imienin ks. Jakuba Sikorskiego, wikariusza naszej parafii. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00;

- czwartek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.

5. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę ofiar na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzbierano 1010 zł i 20 euro. Pieniądze zostaną przelane na konto fundacji. Bardzo dziękujemy za tak hojne wsparcie tego dzieła.

6. Można pobierać karty na modlitwę wypominkową za zmarłych, którą rozpoczniemy 2 listopada. Wyłożone są one na stolikach z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypełnienie i oddanie do skrzynki za ławkami, na tacę lub bezpośrednio do księży. Dziękujemy już dziś za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Nabożeństwa Wypominkowe będą sprawowane codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: wtorek, środa, piątek, sobota godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Henryk Grychowski.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31