Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXVI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXVI niedziela „w ciągu roku”

27.09.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXVI niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć
w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- wtorek 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- środa 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- czwartek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;

- piątek 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii siostrę Annę Czajkowską ze zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Na Mszach świętych dopołudniowych wygłosi ona katechezę dotyczącą tematyki czyśćca i pomocy duszom czyśćcowym. Będzie to też okazja, by przyłączyć się do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

5. Od czwartku 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy.

6. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaną odwiedzeni z Komunią św. chorzy, którymi opiekuje się ksiądz proboszcz. Natomiast ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w pierwszą sobotę miesiąca. W piątek także okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Przyszła sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.

8. Przygotowanie do sakramentów świętych:

- w czwartek 1 października na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę młodzież z klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

9. Spotkania grup parafialnych:

- w poniedziałek 28 września na godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów.

10. Prace gospodarcze:

- dziękujemy panu Marcinowi Przybylakowi za pomalowanie kolejnej części płotu wokół kościoła. Zapraszamy mężczyzn o włączenie się w tę pracę na rzecz naszej wspólnoty.

11. W czwartek 8 października od godz. 8.00 w olszyńskiej przychodni będzie możliwość skorzystania z odpłatnych badań USG. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie, a także można dowiedzieć się w przychodni.

12. W naszej parafialnej Poradni Rodzinnej realizowany jest pod kierunkiem specjalistów program korekcyjno – edukacyjny dla mężczyzn stosujących przemoc w rodzinie. Celem programu jest psychoedukacja w kierunku zmiany zachowań agresywnych na rzecz postawy partnerstwa
i poszanowania wobec domowników, w tym nauczenia samokontroli osoby stosującej przemoc w rodzinie. Spotkania odbywają się w każdy piątek w godz. od 16.30 do 20.30 w sali na II piętrze w Domu Katechetycznym.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Dostępne są również w cenie 7 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2021. W tym roku są one z wizerunkami świętych, którzy są patronami od chorób, a szczególnie w czasie epidemii.

14. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

- Krystyna Kacprzak.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31