Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIV niedziela „w ciągu roku”

13.09.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXIV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża św.;

- wtorek 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej;

- środa 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- piątek 18 września – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. Zapraszamy dziś na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej w grocie na łące przy plebanii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

5. Przygotowanie do sakramentów świętych:

- w poniedziałek 14 września na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.;

- w środę 16 września na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z klas VI, VII i VIII, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania;

- w czwartek 17 września na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę przygotowawczą do sakramentu bierzmowania młodzież z klas VII i VIII;

- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły dołączyć się do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczynamy je w czwartek 24 września o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy, by skorzystać z takiej możliwości;

- osoby bierzmowane w tym roku, które nie odebrały jeszcze pamiątek z bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Jakubem.

6. Spotkania grup parafialnych:

- w czwartek 17 września na godz. 16.30 zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, a po spotkaniu Eucharystia na inaugurację roku formacyjnego;

- w sobotę 19 września na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

7. Trwają zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny proszony jest o kontakt z ks. Jakubem. Zbiórka dla kandydatów odbędzie się w piątek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Prosimy, by z chłopcami przyszedł jeden z rodziców.

8. Jak można zauważyć na ul. ks. Józefa Zarembskiego pojawiły się pasy umożliwiające bezpieczne przejście z parkingu w stronę kościoła. Dziękujemy władzom naszego miasta za pozytywne rozpatrzenie prośby Rady Parafialnej.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Dostępne są również w cenie 7 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2021. W tym roku są one z wizerunkami świętych, którzy są patronami od chorób, a szczególnie w czasie epidemii.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne:  czwartek i piątek godz. 7.00.

11. Zapowiedzi przedślubne:

A. Paweł Turek, zam. Wrocław

Marcelina Kumoś, zam. Wrocław

Zapowiedź III

B. Aleksander Kurek, zam. Kościelniki Dolne

Agata Baszak, zam. Olszyna

Zapowiedź II

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31