Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXIII niedziela „w ciągu roku”

06.09.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 8 września – święto Narodzenia NMP.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym.

4. Przygotowanie do sakramentów świętych:

- w poniedziałek 14 września na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.;

- w środę 16 września na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z klas VI, VII i VIII, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W niedzielę 13 września zapraszamy na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej w grocie na łące przy plebanii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tego nabożeństwa możemy odprawić Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podtrzymujemy zwyczaj, by były to Msze za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży.

6. Powakacyjne posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

7. Trwają zapisy chłopców po I Komunii św. do służby ministranckiej. Każdy chętny proszony jest o kontakt z ks. Jakubem. Pierwsza zbiórka dla kandydatów odbędzie się w piątek 11 września o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Prosimy, by z chłopcami przyszedł jeden z rodziców.

8. Nasza parafia wraz z Parafialną Poradnią Rodzinną im. Świętej Rodziny organizuje w dniach 18-24 października 2020 r. przygotowanie do małżeństwa. Zajęcia będą odbywały się w sali w domu katechetycznym codziennie w godzinach 19.30-21.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach pragną przyjąć sakrament małżeństwa. Zapisy na przygotowanie przyjmują panie z Poradni na adres mailowy, który zawarty jest na plakacie i na stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie.

9. Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Świeradowie-Zdroju zaprasza w sobotę 12 września 2020 r. o godz.12.00 na odpust parafialny połączony z jubileuszem 45-lecia kapłaństwa ks. Mariana Balcewicza, który służył w naszej parafii jako wikariusz, a obecnie przeszedł już na emeryturę.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Dostępne są również w cenie 7 zł katolickie kalendarze ścienne na rok 2021. W tym roku są one z wizerunkami świętych, którzy są patronami od chorób, a szczególnie w czasie epidemii.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: wtorek i czwartek godz. 7.00.

12. Zapowiedzi przedślubne:

A. Paweł Turek, zam. Wrocław

Marcelina Kumoś, zam. Wrocław

Zapowiedź II

B. Aleksander Kurek, zam. Kościelniki Dolne

Agata Baszak, zam. Olszyna

Zapowiedź I

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Janusz Kozakiewicz.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31