Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXIV Niedziela „w ciągu roku” 16.09.2018 r.

1. Dziś przeżywamy XXIV niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Mszą św.
o godz. 8.00, czyli od 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP.
2. Kalendarz Liturgiczny:
- wtorek 18 września – święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski;
- czwartek 20 września – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy;
- piątek 21 września – święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.
3. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy modlitwę różańcową pod
przewodnictwem Żywego Różańca.

4. Przygotowanie do sakramentów:

- spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w czwartek 20 września o godz. 18.00 w kościele;
- osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do sakramentu bierzmowania będą mogły przystąpić do dekanalnego rocznego przygotowania. Rozpoczniemy je w najbliższym czasie w Domu Katechetycznym. Za tydzień podamy więcej szczegółów.
5. Pragniemy zaprosić wszystkich młodych ludzi, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie 6 października (sobota) br. odbędzie się spotkania Ewangelizacyjne „Stadion Młodych”. Więcej informacji na plakacie i u ks. Jakuba.
6. W sobotę 6 października odbędzie się w Krzeszowie Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii lub u pani Teresy Dłubała.
7. W trosce o małżeństwa i rodziny w naszej parafii zaczynamy w naszej parafii cykliczne Nabożeństwo do Świętej Rodziny, które będzie odprawiane w trzecie czwartki miesiąca o godz. 17.30. Pierwsze nabożeństwo zostanie odprawione 20 września. Zapraszamy małżeństwa, by swoją modlitwą i świadectwem włączyć się w to dzieło i omadlać zwłaszcza małżeństwa w kryzysie i prosić Boga o nowe małżeństwa.
8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne: wtorek, czwartek, piątek 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
10. Zapowiedzi przedślubne:
a. Rafał Sadowski, zam. w Olszynie
Justyna Truszkowska, zam. w Olszynie
Zapowiedź III
11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Ks. Bogusław Wolański
proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do codziennej Ewangelii z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym! 

Link

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31