Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XVIII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XVIII niedziela „w ciągu roku”

01.08.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 1. Dziś przeżywamy XVIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - środa 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney, prezbitera;
  - piątek 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  - poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem Żywego Różańca;
  - środa od godz. 18.45. Pierwsze pół godziny to nabożeństwo o dary Ducha Świętego dla naszej parafii pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym, a druga część od 19.15 do 19.45 to modlitwa w milczeniu;
  - czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne pod przewodnictwem Bractwa św. Józefa.
 4. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00, a w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach odwiedzin chorych z Komunią św. ks. proboszcz uda się do swoich chorych w piątek 13 sierpnia (II sobota miesiąca) w godzinach dopołudniowych, natomiast ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w sobotę 7 sierpnia od godz. 10.00.
 5. W sobotę, 7 sierpnia, zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W sobotę były wykonywane ważne prace przy kościele Podwyższenia Krzyża św. związane z instalacją odgromową i elektryczną. Bardzo dziękujemy panom: Marianowi Jerzykowi, Henrykowi Szmędziukowi, Bolesławowi Żądło, Tadeuszowi Tomkiewiczowi, Januszowi Zielińskiemu i Przemysławowi Starzec za wykonane prace. Rozpoczęliśmy także proces osuszania kościoła i poprawy odwodnienia. Dziękuję firmie pana Mariusza Stolarza za podjęcie się tych prac, a panu Franciszkowi Baszakowi za sprawowany nadzór.
 7. Jeśli ktoś ma życzenie zaszczepić się dziś przeciwko COVID-19, istnieje taka możliwość na parterze Domu Katechetycznego w godzinach od 8.00 do 14.00, gdzie został zorganizowany mobilny punkt szczepień. Wszystkie szczegóły dostępne u personelu medycznego.
 8. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę w dniach 16-18 sierpnia br. prosimy, by do 10 sierpnia uregulować całą należność i podać dane do ubezpieczenia: imię i nazwisko oraz PESEL. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
 10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  A. Jan Kazimierz Zaręba, zam. we Wrocławiu
  Marta Chołuj, zam. we Wrocławiu
  Zapowiedź II
  B. Krzysztof Modlisz, zam. w Olszynie
  Renata Modlisz z d. Pilna, zam. w Olszynie
  Zapowiedź I
 12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  - Janina Kachniarz;
  - Lidia Gut;
  - Czesława Grychowska;
  - Karol Pietrzyk.
  Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30