Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XII niedziela „w ciągu roku”

20.06.2021 r.

parafiaolszyna.pl

 

 

1. Dziś przeżywamy XII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 18.00 (sobota); niedziela: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- czwartek 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe z modlitwą za zmarłych w czyśćcu cierpiących pod przewodnictwem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczynamy o godz. 17.30, a po nabożeństwie wieczorna Msza św.

5. Kontynuujemy malowanie płotu wokół kościoła. Zapraszamy panów, którzy chcieliby pomóc. Pomalowany płot jest dobrą wizytówką parafii. Kontakt w tej sprawie z proboszczem.

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. W sprzedaży jest również trzeci numer kwartalnika „Idźmy do Józefa” w cenie 8 zł. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

8. Zapowiedzi przedślubne:

A. Robert Płatek, zam. Olszyna

Klaudia Kusiakiewicz, zam. Olszyna

Zapowiedź III

B. Mateusz Szpila, zam. Olszyna Dolna

Nikola Chmielecka, zam. Karłowice

Zapowiedź III

C. Paweł Bosak, zam. Pisarzowice

Paulina Gleń, zam. Olszyna

Zapowiedź I

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Korzystajmy z odpustów w Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa. To czas łaski, nie zmarnujmy tej okazji.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Józef Lipka;

- Józef Kaszczyszyn.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Ks. Bogusław Wolański

Proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30