XXXIII Niedziela w ciągu roku

XXXIII niedziela „w ciągu roku”

15.11.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XXXIII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa
i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

- wtorek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- środa 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy;

- piątek 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- sobota 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP.

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w obecności relikwii św. Jana Pawła II.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

5. We wtorek 17 listopada zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo wypominkowe i Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym dniu zapraszamy na cmentarz. O godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe przy krzyżu na cmentarzu; 18.00 Eucharystia w kaplicy cmentarnej (wierni mogą uczestniczyć na dworze modląc się przy grobach); 19.00 różaniec przy Grobie Dziecka Utraconego z intencją o narodzenie się wszystkich dzieci poczętych. W tym dniu będzie można poprosić kapłanów o pobłogosławienie nowych pomników. Będziemy do dyspozycji od godz. 17.00 przy krzyżu na cmentarzu, a także po zakończeniu różańca. Prosimy, by we wtorek rozpalić znicze na grobach swoich bliskich.

6. W sobotę 21 listopada na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym. Natomiast posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 23 listopada o godz. 19.00. Tym razem zapraszamy do kościoła, by bezpiecznie omówić bieżące sprawy.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: wtorek, środa, czwartek, piątek godz. 7.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Krystyna Wójtowicz;

- Andrzej Krokiewicz;

- Antonina Baran;

i zostali pochowani na olszyńskim cmentarzu z innych parafii:

- Helena Kmieć;

- Tadeusz Żemietro.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…