Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

Dekanat Lubań, Diecezja Legnicka

XXXII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

XXXII niedziela „w ciągu roku”

08.11.2020 r.

parafiaolszyna.pl

 

1. Dziś przeżywamy XXXII niedzielę „w ciągu roku”. Msze św. odprawiane są w stałym porządku niedzielnym: sobota 18.00, niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa
i ust oraz o roztropnej odległości. Korzystajmy również z balkonów, by bezpiecznie uczestniczyć w liturgii.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

- wtorek 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- środa 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz święto narodowe – 102 rocznica odzyskania niepodległości;

- czwartek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

- piątek 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe;

- czwartek od godz. 17.00. Pierwszy kwadrans to modlitwa w milczeniu, od 17.15 rozpoczynamy nabożeństwo wypominkowe.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15 do 17 listopada włącznie.

5. W środę 11 listopada przypada święto narodowe – 103 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. zostaną odprawione o godz. 12.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny pod przewodnictwem ks. prałata Wiesława Migdała z Lubina z udziałem zaproszonych gości. Po Mszy św. nastąpi pobłogosławienie i otwarcie „Skweru Stefana kard. Wyszyńskiego”, który został przygotowany w Olszynie i nazwany imieniem Księdza Prymasa decyzją Rady Miasta. Dziękujemy za tę decyzję.

6. Z inicjatywy parafialnej wspólnoty „Domowy Kościół” w każdy wtorek o godz. 19.00 aż do świąt Narodzenia Pańskiego prowadzona jest na cmentarzu przy olszyńskim Grobie Dziecka Utraconego modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich chętnych, by modlić się w dwóch intencjach. Pierwsza: przeproszenie Pana Boga za grzech domagania się śmierci bezbronnych dzieci, które On posyła na świat; druga: prośba o pokój oraz umiejętność uszanowania świętości życia każdego człowieka w naszej Ojczyźnie od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy również na naszą stronę internetową. Od dziś rozpoczynamy emisję krótkich katechez zatytułowanych „7 minut z Jasiem o życiu”. Nowa katecheza będzie pojawiała się w każdy wtorek.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Gazety są wyłożone z tyłu kościoła na ławce. Z tyłu kościoła na stosiku u członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym można zaopatrzyć się w bardzo dobre modlitewniki z modlitwami za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

8. Sprawy gospodarcze:

Bardzo dziękujemy panom: Marianowi Jerzykowi, Wiesławowi Bocheńskiemu, Sławomirowi Czyńskiemu, Dariuszowi Sokołowi, Maksymilianowi Jarzębickiemu, Marcinowi Zielińskiemu
i Dominikowi Rybak za pracę przy założeniu instalacji odgromowej przy kościele Podwyższenia Krzyża św. Bóg zapłać za tę ważną pracę na rzecz naszej wspólnoty.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: czwartek, piątek, sobota godz. 7.00 oraz sobota godz. 18.00. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

- Jerzy Kumosz.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

Ks. Bogusław Wolański

proboszcz

Aktualności

Ostatnia Homilia z olszyńskiej Parafii

Intencje Mszalne

Komentarz do Ewangelii

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30